Graj w Lotto online nie wychodząc z domu!
eurojackpot

Lotto w Polsce to tradycja i kawał historii!

10 sierpnia 2017, 18:57

lotto w PolsceTotalizator Sportowy w 1957 roku uruchomił loterię liczbową, która w 2017 roku obchodziła swoje 60-lecie. Choć przez te lata zmieniała swoją nazwę kilkakrotnie to każdy w Polsce wie, że dzisiejsze Lotto to dokładnie to samo co Duży Lotek czy historyczny Totolotek. Zmieniały się nazwy, zmieniały się wysokości kumulacji, szata graficzna, ale jedno jest niezmienne – tradycja i kawał historii, które budzą duże zaufanie u graczy i naprawdę ogromne przywiązanie zwłaszcza u starszych fanów loterii liczbowych. Może trudno w to uwierzyć, ale są w Polsce osoby, które pamiętają pierwsze losowania Totolotka i nadal chętnie odwiedzają kolektury, by zagrać i sprawdzić czy tym razem lotto numery przyniosą im szczęście.

Początkowo klasyczna loteria 6 z 49 nosiła nazwę Totolotek i dla wielu graczy, głównie seniorów, nadal ta nazwa oznacza ulubioną grę liczbową. Oficjalnie losowanie Totolotka odbywało się do 1975 roku, gdy w jego miejsce wprowadzono nazwę Duży Lotek. Losowania Dużego Lotka odbywały się aż do roku 2009, gdy ponownie zmieniono nazwę na aktualnie obowiązujące Lotto.

W międzyczasie w 1996 roku wprowadzono dodatkową grę o nazwie Multi Lotek, by w 2009 roku również zmienić nazwę na obecnie znane i lubiane Multi Multi. Oczywiście dla wielu graczy nadal w użyciu funkcjonuje nazwa pierwotna i gdy ktokolwiek pyta o wyniki Multi Lotka to wiadomo o jaką grę chodzi.

W 1976 roku Totalizator Sportowy uruchomił grę Express Lotek, którą wycofano w 1998 roku, by po 2 latach ponownie można było grać w Express Lotka. Aktualnie loteria funkcjonuje pod nazwą Mini Lotto, ale gdy w kolekturze poprosi się o losy Express Lotka albo o losy Mini Lotka – sprzedawca będzie doskonale wiedział w którą loterię klient chce zagrać.

Aktualnie organizator loterii liczbowych w Polsce proponuje nie tylko Lotto, ale również wspomniane gry Multi Multi, Mini Lotto, Ekstra Pensję, Kaskadę czy nawet… europejskie lotto Eurojackpot, które w Polsce pojawiło się we wrześniu 2017 roku. Wystarczy odwiedzić lotto kolekturę i wypełnić papierowe losy. Można również skorzystać z serwisów internetowych, które proponują pośrednictwo w zakupie losów, czyli grę w lotto przez Internet.

W Polsce loterie Lotto cieszą się bardzo dużym uznaniem. Jak już wspomniano, wielu graczy pamięta pierwsze losowania Totolotka i chętnie uczestniczy w losowaniach swojej ulubionej gry znanej pod innymi nazwami. W ciągu tych 60-ciu lat ponad 1200 osób zostało lotto milionerami wygrywając co najmniej milion złotych w polskim Lotto. Do tej pory najwyższa wygrana w Lotto w Polsce wyniosła aż 36 726 210,20 zł i padła w marcu 2017 roku.

Dzisiaj w Totolotka grają ludzie w różnym wieku. Nie tylko seniorzy, ale również gracze w średnim wieku czy ludzie młodzi, którzy marzą o wielkich wygranych. Dostęp do loterii jest tak rozległy, że naprawdę wygodnie jest zagrać w Totolotka i sprawdzać wyniki Dużego Lotka chociażby podczas tankowania paliwa na stacji benzynowej czy w trakcie wizyty na poczcie. Można także wyciągnąć telefon i skorzystać ze wspomnianych serwisów oferujących dostęp do Lotto przez Internet.

A Ty korzystasz z propozycji przygotowanych przez organizatora Totolotka? Bez wątpienia Lotto jest grą, której naprawdę warto zaufać!

Lotto online

Największa loteria liczbowa w Polsce.

Minimalna pula nagród: 2 000 000 PLN

Losowanie Lotto: wtorek, czwartek i sobota 21.40.

Rekordowa kumulacja Lotto: 60 000 000 PLN.

Lotto przez Internet
Masz już dość kolejek w stacjonarnych kolekturach? Kolejny raz zapomniałeś kupić losy Lotto?

Zamień tradycyjną kolekturę na Lotto online!

Lotto rozwija się dla Ciebie - skorzystaj z możliwości gry o każdej porze dnia i nocy.

To oszczędność czasu, wygoda, nowoczesność i rekordowe kumulacje online!